بازیهای پیشنهادی سایت جی ام کی

در بسیاری از مواقع یافتن یک بازی خوب به دغدغه ای جدی برای گیمرها تبدیل می شود.در این مقاله با ما همراه باشید تا بازیهایی را به شما معرفی کنیم که قطعا از انجام آنها لذت خواهید برد.لازم به ذکر است این مقاله بیشتر مناسب کسانی است که آشنایی چندانی با بازیهای ویدئویی نداشته و یا قصد تغییر پلتفرم بازی خود را دارند و نیاز به شناخت بازیهای خوب آن پلتفرم دارند.

توجه:بازیهای لیست شده در این مقاله صرفا بر اساس تجربه شخصی نویسنده هستند.

شاید مهمترین ویژگی یک بازی ویدئویی خوب سرگرم کننده بودن آن از ابتدا تا انتهای بازی باشد اما در کنار این امر توجه به مکانیزم ها و گیم پلی جذاب و صد البته داستانی غنی و گیرا از نکات غیر قابل چشم پوشی یک بازی ویدئویی خوب محسوب می شوند.در لیست زیر سعی شده تا بازیهایی از کلیه ژانرها ارائه شود تا به انواع و اقسام سلیقه شما مخاطبین گرامی احترام گذاشته باشیم.

۱- Resident Evil 2 Remake

امتیاز سایت به بازی ۱۰۰/۱۰۰

PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

هر چند از نظر نویسنده اینکه بازی اول در این لیست بودن به معنی بهترین بازی (این لیست) نمی باشد اما سری Resident Evil در بین گیمرهای چه قدیم و جدید از جایگاه ویژه ای برخوردار است. قطعا اگر نسخه چهارم این سری که در سال ۲۰۰۵ عرضه شد را تجربه کرده باشید هیچ وقت آن را از یاد نمی برید اما نسخه چهارم تنها بازی شاهکار از این سری محبوب نیست چراکه نسخه بازسازی شده Resident Evil 2 خود شاهکاری دیگری از کپکام است.در این بازی می توان هدایت دو شخصیت محبوب را به دست گرفت و وارد اداره پلیس راکون سیتی و البته محل های دیگری شد که قصد نداریم آنها را لو بدهیم !

درباره بازی همین بس که از ابتدا تا انتها نمی توانید حتی یک نفس راحت بکشید و توام با لذت بسیار به دنبال حل تک تک پازل های جذاب بازی و صد البته کشتن زامبی های واقعا ترسناک و باس های قدرتمند بازی می شوید.

۲- The Witcher 3 Wild Hunt

امتیاز سایت به بازی ۹۵/۱۰۰

PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

ویچر ۳ قطعا شاهکار است و زیاد زمان نمی برد تا به این قضیه در بازی پی ببرید.بازی آنچنان گسترده ، زیبا و درگیر کننده است که با وجود طولانی بودن، قطعا بدتان نمی آید مجددا New Game را زده و با گرالت دوست داشتنی این ماجراجویی جذاب را دوباره تجربه کنید.

در کنار همه ویژگی های مثبت بازی از مشکلات بسیار جزئی هم رنج می برد از جمله هدایت Roach اسب گرالت که کمی برقلق است و همچنین گاهی مکالمات در بازی کمی خسته کننده و طولانی می شود که البته همه اینها کاملا قابل چشم پوشی هستند.

در هر حال ویچر ۳ ساخته CD PROJECT RED استودیو لهستانی و کاربلدی است که واقعا یک شاهکار تحویلمان داده است و پر بیراه نیست که ویچر ۳ بهترین بازی سال ۲۰۱۵ لقب گرفت.

۳-Mafia: The City of Lost Heaven

امتیاز سایت به بازی ۱۰۰/۱۰۰

Microsoft Windows

همیشه بعضی بازی ها هستند که تا ابد!!! در یاد گیمر می مانند و با فکر کردن به آن یاد گذشته و خاطرات خوش آن می افتد.بی شک نسخه اول سری مافیا یکی از همان خاطره خوش کودکی خیلی از دهه شصت و هفتادی ها است.بازی در سال ۲۰۰۲ توسط Illusion Softworks عرضه شد اما شاید اتفاق جذابی که برای بازی در ایران رخ داد دوبله جذاب آن باشد که واقعا تجربه بازی را در آن سال ها مهیج تر کرد.با استارت بازی و در همان سکانس اول خود پی میبرید که با چه داستان غنی روبرو خواهید بود و صد البته گرافیک بازی در آن سالها و وقتی که بهترین سیستم بچه پولدارهای مدرسه نهایت گرافیک ۲۵۶ داشت واقعا زیبا بود.

اما مافیا فقط به گرافیک خوب شهره نیست بلکه داستان و موسیقی های گوش نواز و متناسب با دهه ۱۹۳۰ میلادی است که بازی را به اثری بی بدیل تبدیل کرده و ماجراجویی در یک باند مافیایی (و صد البته القای این حس به گیمر که واقعا مافیاست و نیز ماموریتهایی فراموش نشدنی که دو نسخه بعدی این سری کاملا از القای این حس عاجز هستند) با کنترل شخصیت محبوبی به نام توماس آنجلو قطعا از یادها نخواهد رفت.

امیدوارم کسی به ۲K بفهماند که ما نسخه چهارم این سری را نمی خواهیم پس لطفا ریمستر یا ریمیکی از نسخه اول را بساز.تمام!

۴-Tom Clancys Rainbow Six Siege

امتیاز سایت به بازی ۹۰/۱۰۰

PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

اگر طرفدار بازیهای آنلاین شوتر باشید قطعا اسم Rainbow six siege را شنیده اید.نمیدانم باید با جرات لقب برترین بازی این سبک را به رینبو بدهم یا نه! در هر حال فرقی نمی کند رینبو بازی بسیار محبوبی است که حتما تجربه آن را پیشنهاد می کنم.

همه چیز بسیار ساده به نظر می رسد دو تیم ۵ نفره که در یک مپ باید به یکدیگر غلبه کنند اما این تمام ماجرا نیست همین راندهای کوتاه بازی خود عالمی دارند که شاید با یک بازی چند ساعته برابری کنند.تاکتیک مهمترین نکته است که اگر انجام نشود قطعا با یک باخت ۳-۰ در پایان بازی مواجه می شوید. تنوع بسیار زیاد اوپراتورها از دیگر ویژگی های بازی است که واقعا قابل تقدیر است.

در پایان به این جمله اشاره میکنم که به نظر من اسم بازی یعنی Tom Clancys Rainbow Six Siege برازنده بازی نیست و بهتر است اسم آن را بازی : یک دست دیگر بگذارند چراکه با اتمام هر دست دلتان نمی آید بازی را ببندید و همیشه و تا وقتی جان در بدن دارید! به بازیهای پی در پی ادامه خواهید داد. پس اگر دنبال یک شوتر خوش ساخت و همیشه شلوغ در بخش آنلاین و صد البته یک بازی اعتیاد آور هستید R6 بهترین گزینه است.

۵- Uncharted 4: A Thief’s End

امتیاز سایت به بازی ۱۰۰/۱۰۰

PlayStation 4

نوشتن هر گونه مطلبی در مورد Uncharted 4: A Thief’s End به شدت برایم سخت است چون بدون اغراق یکی از بهترین بازیهایی است که تجربه کرده ام. در آنچارتد ۴ شما از همه چیز بی نیاز می شوید! وقتی درگیر بازی هستید سایر بازیهایی که تاکنون انجام داده اید به معنی واقعی کلمه برایتان تار و مار می شوند و فقط دوست دارید آنچارتد بازی کنید. در آنچارتد ۴ معجزه ای نهفته وجود دارد که در حین تجربه بازی به گیمر القا می شود و قابل گفتن نیست! پس کشف آن را به خودتان واگذار می کنم و به شدت هر چه تمام توصیه میکنم اگر کنسول ندارید حتی شده پول قرض کنید و فقط بخاطر Uncharted 4: A Thief’s End کنسول را خریداری کنید و البته در صورت تمایل بعد از اتمام بازی کنسول را بفروشید و بدانید با توجه به شرایط کنونی بعد از فروشش از نظر مالی سود هم می کنید!

البته شوخی کردم PS4 خود را نگه دارید هنوز خیلی خیلی با آن کار داریم!!

۶-God Of War

امتیاز سایت ۹۵/۱۰۰

PlayStation 4

گاد اف وار بازی خوبی است اما نه آنقدر که به آن ۱۰۰ بدهم. بازی آنچنان در شروع فوق العاده به نظر می رسد که شاید باورش هم برایتان سخت باشد. این هیجان تقریبا تا پایان بازی ادامه پیدا می کند اما در مواقعی هم کسل کننده می شود که عامل اصلی کسر امتیاز از بازی است.با این وجود گاد اف وار شایسته ستایش است و بازی است که حتما باید تجربه کرد.Boy گفتن های کریتوس به آترئوس ،لوایتن که استفاده از آن واقعا لذت بخش است و همچنین داستان بازی واقعا عالی به نظر می رسند و به خاطر می آورم وقتی ۶۰۰ هزار تومان برای بازی پرداخت کردم و بازی را به اتمام رساندم دلم نمی آمد دیسک بازی را برای فروش بگذارم! (همکاران در سایت : دروغ میگه زود فروختش حتی به ما هم قرض نداد بازی کنیم!)

حتما می دانید گاد اف وار بهترین بازی سال ۲۰۱۸ هم شده است آن هم وقتی راکستار بزرگ با Red Dead Redemption 2 رقیب جدی برایش محسوب می شد.پس بیایید به احترام بازی که RDR2 را شکست داده کلاه از سر برداریم!

۷-FIFA / PES

امتیاز سایت ۱۰۰/؟؟

PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

پناه آوردن به بازیهای ورزشی جایی که برخلاف خیلی از بازی ها خشونت جایی ندارد و بالاخره باید آن سلاح لعنتی خود را زمین بگذاریم گاهی واقعا لازم است.در میان بازی های ورزشی قطعا شبیه ساز های فوتبال بسیار محبوب تر هستند و مسلما خارج از دو غول فیفا و پس گزینه دیگری وجود ندارد.فیفا و پس طرفداران خاص خود را دارند که دائم در حال سرکله زدن با یکدیگرند که کدام بازی بهتری است اما بگذارید خیالتان را راحت کنم که اینجا خبری از این موضوع نیست و به شخصه طرفدار هر دو بازی هستم بخاطر همین انتخاب بین این دو را به خودتان واگذار میکنم و شدیدا توصیه میکنم هر دو بازی را تجربه کنید چون زمان زیادی نمی برد تا انتخاب خود را انجام دهید!

بهرحال داشتن یک شبیه ساز فوتبال برای هر خانه ای از نان شب هم واجب تر است چون در کنار بازی با اعضای خانواده و رقم زدن اوقاتی خوش، بازیهای فوتبال برخلاف خیلی از بازیها ساعات بسیار زیادی شما را سرگرم می کنند و حتما نیازی نیست که ده ها بازی داشته باشیم یک فیفا یا پس هم داشته باشید کافیست!

۸-INSIDE

امتیاز سایت ۱۰۰/۱۰۰

PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

دلم میخواهد به اینساید بیشتر از ۱۰۰ بدهم چون بازی جسوری است که یک تنه همه قله ها را در می نوردد و به همه بازیهای عظیم و گران قیمت تاریخ درس بزرگی می دهد: چنانچه فکر و ایده خلاقی داشته باشید نیازی نیست حتما برای رسیدن به موفقیت GTA بسازید!

اینساید با اینکه بازی جمع و جوری است و چند ساعته به اتمام می رسد اما آنقدر حرف ها برای گفتن دارد که هیچ بازی به انداره عظمت اینساید سراغ ندارم. بازی مثل آب خوردن با روح و روانتان بازی می کند به طوری که گویا از سیاره دیگری آمده است و ساخته دست بشر نیست.

شما را نمی دانم اما بزودی می خواهم به استودیو Play Dead بروم و اگر مرا به داخل راه دهند دوست دارم دست تک تک سازندگان بازی را به گرمی بفشارم!

۹-The Last Of Us

امتیاز سایت ۹۵/۱۰۰

۴ -۳ PlayStation

احتمالا اسم TLOU قبلا به گوشتان خورده حتی اگر کیلومترها از بازیهای ویدئویی هم بدور باشید. The Last Of Us داستان خوب و فضاسازی های موفقی دارد و تقریبا در همه زمینه ها بالاتر از استانداردها عمل می کند.اما بازی بدون اشکال هم نیست کمی هوش مصنوعی مشکل دارد و بدتر از آن سوتی سازنده گان با آن بطری و آجرهاست. زمانیکه وارد یک محل می شوید و در ابتدا همه چیز آرام به نظر میرسد مطمئن باشید اگر در گوشه و کنار چشمتان به این بطری و آجرها افتاد در هنگام خروج باید برای درگیری سختی آماده شوید و این اصل غافل گیری بازی را در برخی مراحل از بین برده است.

قطعا TLOU جز بهترین بازیهای تاریخ است و بازی است که تجربه آن به همه پیشنهاد می شود.

ادامه دارد…

نظر شما چیست؟ چه بازیهایی را به مخاطبان سایت پیشنهاد می کنید؟

کپی با ذکر منبع مجاز است.

نویسنده: علی رحیمی

دیدگاهتان را بنویسید